+38(097) 819 20 85 | moc.yidroh%40ofni

+38(097) 819 20 85 | moc.yidroh%40ofni

Gallery image

«Купівля житла, яке будується. Інвестиція в нерухомість.»

На ринку новобудов, станом на 2017 рік спостерігається значне зростання продажів, саме тому актуалізувалося питання розуміння правового регулювання такого оформлення.
Купуєте? Чи граєте в лотерею?Забудовники на практиці використовуються найменш ризикові системи "продажів" нерухомості в новобудовах для себе. Оскільки таким чином страхують себе на випадок обставин, що загрожуватимуть "їхнім", а практиці вашим грошам.Типові «тіньові» схеми:1. Попередній договір.2. Продаж через ЖБК.3. Продаж майнових прав.4. Форвардний контракт (Дериватив).5. Договір бронювання.Потрібно розуміти, що у відповідності до юридичного аспекту такого способу «придбання» нерухомого майна, у вас є лише примарне право на квартиру, право власності Ви не набуваєте, але і кошти ваші не прив’язані до об’єкту будівництва. Тобто в таких випадках у вас є лише порядність забудовника. Крім того більшість таких договорів не передбачають навіть переходу майнових прав на нерухомість, а про це слід задуматись.В постанові по справі № 6-168цс12 від 30.01.2013 р. Верховний Суд України зазначив, що майнове право , яке можна визначити як «право очікування», є складовою частиною майна як об’єкта цивільних прав.У відповідності до ЗУ «Про інвестиційну діяльність» інвестування та фінансування будівництва об'єктів житлового будівництва з використанням недержавних коштів, залучених від фізичних та юридичних осіб, у тому числі в управління, може здійснюватися виключно через: 1. фонди фінансування будівництва;2. фонди операцій з нерухомістю3. інститути спільного інвестування4. а також шляхом емісії цільових облігацій підприємств, виконання зобов'язань за якими здійснюється шляхом передачі об'єкта (частини об'єкта) житлового будівництва.
Тобто, питання інвестування в нерухомість регулюється на законодавчому рівні та не всі забудовники керуються таким законодавством. Чому? Про це і не тільки ми розповімо в наступних статтях.
Враховуючи актуальність даного питання, команда «Hordiy consulting» підготує групу статтей та розповімо про всі ризики та переваги таких схем.